Okrúhly stôl na tému Potreby detí a ich napĺňanie

Okrúhly stôl na tému Potreby detí a ich napĺňanie

Okrúhly stôl na tému Potreby detí a ich napĺňanie

Žiadne komentáre na Okrúhly stôl na tému Potreby detí a ich napĺňanie

Dňa 21. januára 2016 sme v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku organizovali prvý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou prvého okrúhleho stola boli Potreby detí a ich napĺňanie | Raná starostlivosť, predškolské a základné vzdelávanie.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:

Zuzana Čačová (OSF), Otília Čechová (Raná starostlivosť), Elena Gallová Kriglerová (CVEK), Martin Kríž (Indícia), Martin Kuruc (Pedagogická fakulta UK), Jozef Miškolci (SGI), Ivan Pavlov (SKOK!), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Mária Prékop (Most-Híd), Miroslav Sopko (OĽANO – NOVA), Miroslava Szitová (KDH) a Zuzana Zimenová (#Sieť). Pozvanie tiež prijal László Szabó (SMK), ktorý sa však napokon nemohol okrúhleho stola zúčastniť. Moderoval Peter Dráľ, spoluiniciátor kampane Chceme vedieť viac.

Pozrite si fotoreport z podujatia:

1_OS_2016_CHVV

Podkladom pre diskusiu zúčastnených bol pozičný dokument k téme ranej starostlivosti, predškolskému a základnému vzdelávaniu, ktorý nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

Na prelome januára a februára 2016 budeme publikovať správu o priebehu diskusie vrátane toho, na čom sa účastníci okrúhleho stola zhodli resp. o čom je potrebné naďalej diskutovať. Ďalšie výstupy nielen k okrúhlemu stolu budeme priebežne dopĺňať na web kampane.

 

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations

Pridajte svoj názor aj vy

Napíšte komentár

Podporte kampaň

Organizátor

Kreatívny
partner

Back to Top