Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

Žiadne komentáre na Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

Dňa 18. februára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku druhý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou druhého okrúhleho stola bola Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:

Vladimír Burjan (časopis DOBRÁ ŠKOLA), Branislav Gröhling (Podporme remeslá), Martin Chren (SKOK!), Dušan Jaura (Gymnázium C. S. Lewisa), Peter Krajňák (MOST-HÍD),Michal Páleník (Inštitút zamestnanosti), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová(OĽANO-NOVA), Saskia Repčíková (Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR),Miroslava Szitová (KDH), Juraj Vantuch (nezávislý analytik), Zuzana Zimenová (#SIEŤ). Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor BlaščákElena Gallová Kriglerová Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.

Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.

Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations

Pridajte svoj názor aj vy

Napíšte komentár

Podporte kampaň

Organizátor

Kreatívny
partner

Back to Top