Okrúhly stôl na tému Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti

Okrúhly stôl na tému Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti

Okrúhly stôl na tému Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti

Žiadne komentáre na Okrúhly stôl na tému Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti

Poslanci Národnej rady SR dnes schválili Programové vyhlásenie vlády na volebné obdobie 2016 – 2020, v ktorom sa vláda zaviazala vytvoriť Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania v spolupráci s učiteľskou, odbornou aj rodičovskou verejnosťou.

Pozičný dokument k okrúhlemu stolu, ktorý organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku dňa 25. apríla 2016 v Bratislave, ponúkame ako prvý príspevok do verejnej diskusie o novej vízii vzdelávania, v centre ktorej je hlavná pozornosť venovaná deťom a ich vzdelávacím potrebám. Správu z okrúhleho stola zverejníme čoskoro.

Témou tretieho zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania bola Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti | Náčrt východísk a okruhov potrebných zmien slovenského vzdelávacieho systému.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:

Ondrej Dostál (OKS), Petra Fridrichová (ŠPÚ), Miroslava Hapalová (Člověk v tísni),Zuzana Juščáková (NÚCEM), Romana Kanovská (NÚCEM), Peter Krajňák (MOST-HÍD, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Martina Maláková (Zelená stužka), Peter Mederly (Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Jozef Miškolci (SGI), Miroslav Pagáč (pomoz.sk), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Eva Radičová (ZŠ M. Rázusovej-Martákovej Liptovský Mikuláš), Veronika Remišová (OĽANO-NOVA), Dana Rušínová (NDS), Eva Smolíková (SNS) a Oľga Šulíková (Zelená stužka).

Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Zuzana ZimenováFedor Blaščák, Elena Gallová Kriglerová a Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.

Pozrite si fotoreport z podujatia:

OS_3

Podkladom pre diskusiu zúčastnených bol pozičný dokument k téme Vízia výchovy a vzdelávania orientovaná na deti | Náčrt východísk a okruhov potrebných zmien slovenského vzdelávacieho systému, ktorý nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

V máji budeme publikovať správu o priebehu diskusie. Ďalšie výstupy nielen k okrúhlemu stolu nájdete na webe kampane.

 

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations

Pridajte svoj názor aj vy

Napíšte komentár

Podporte kampaň

Organizátor

Kreatívny
partner

Back to Top