Okrúhly stôl na tému Príprava na svet práce

Okrúhly stôl na tému Príprava na svet práce

Okrúhly stôl na tému Príprava na svet práce

Žiadne komentáre na Okrúhly stôl na tému Príprava na svet práce

Dňa 18. februára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku druhý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou druhého okrúhleho stola bola Príprava na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:

Vlado Burjan (Dobrá škola), Brani Gröhling (Podporme remeslá), Martin Chren (SKOK!), Dušan Jaura (Gymnázium C. S. Lewisa), Peter Krajňák (MOST-HÍD), Michal Páleník (Inštitút zamestnanosti), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová (OĽANO-NOVA), Saskia Repčíková (Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR), Miroslava Szitová (KDH), Juraj Vantuch (nezávislý analytik), Zuzana Zimenová (#SIEŤ). Pozvaní boli aj zástupcovia SMER-SD a SMK-MKP, ktorí sa okrúhleho stola nakoniec nemohli zúčastniť. Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor BlaščákElena Gallová Kriglerová a Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.

Pozrite si fotoreport z podujatia:

okruhly-stol-2-2016

Podkladom pre diskusiu zúčastnených bol pozičný dokument k téme Príprava na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie, ktorý nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

Začiatkom marca 2016 budeme publikovať správu o priebehu diskusie vrátane toho, na čom sa účastníci okrúhleho stola zhodli resp. o čom je potrebné naďalej diskutovať. Ďalšie výstupy nielen k okrúhlemu stolu nájdete na webe kampane.

 

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations

Pridajte svoj názor aj vy

Napíšte komentár

Podporte kampaň

Organizátor

Kreatívny
partner

Back to Top