Aká je budúcnosť vzdelávania na Slovensku? Túto otázku si kládol v poradí druhý workshop, ktorý sa v rámci kampane Chceme vedieť viac uskutočnil dňa 24. apríla 2014 na Mestskom úrade v Pezinku.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8007h0cCZpY[/youtube]Projekt, ktorého súčasťou bol aj pezinský tvorivý workshop, iniciovalo združenie Nové školstvo v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a Centrom pre výskum etnicity a kultúry. Do priestorov sobášnej siene mestského úradu si v poobedňajších hodinách našli cestu viacerí Pezinčania, medzi nimi aj zástupcovia školských zariadení a ďalší.
Koordinátorkou kampane je Zuzana Zimenová, analytička pre oblasť vzdelávania združenia Nové školstvo. Tvorivé workshopy, podobné tomu v Pezinku, robia organizátori v mestách na celom Slovensku. Určené sú širokej verejnosti a snažia sa prilákať ľudí z radov bežných občanov, študentov, žiakov, učiteľov, rodičov, ale aj samospráv a podobne.
Stretnutie má vždy koordinovaný priebeh a stanovený postup. Zámerom je zozbierať čo najviac predstáv, návrhov a myšlienok, ktoré pomôžu vytvoriť takzvaný „atlas predstáv verejnosti o budúcnosti vzdelávania na Slovensku“. Ten by mali doplniť aj kvalifikované prieskumy verejnej mienky ako aj názory odborníkov. Atlas má slúžiť ako podklad pre politiku vzdelávania a jej aktérov.
Tvorivý workshop sa vo štvrtok dopoludnia uskutočnil aj s pezinskými žiakmi na Základnej škole Kupeckého. Kampaň Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku začala v januári 2014 a podujatia v rámci nej sú naplánované na rok a pol.