Čo už vieme | Prezentácia prvých zistení z kampane

Občianske združenie Nové školstvo sa v spolupráci s ďalšími partnermi a podporovateľmi snaží oživiť verejnú diskusiu kampaňou CHCEME VEDIEŤ VIAC o budúcnosti vzdelávania na Slovensku.

 

Čo už vieme | Prezentácia prvých zistení z kampane

 

Kampaňou CHCEME VEDIEŤ VIAC sa usilujeme zintenzívniť verejnú diskusiu o vzdelávaní a posilniť hlas detí, rodičov, učiteľov a odbornej verejnosti pri jeho kvalitatívnej premene.

Počas roka 2014 sme sa pýtali ľudí v rôznych častiach Slovenska, ako by podľa nich malo vyzerať vzdelávanie v budúcnosti. Svoje predstavy nám prerozprávali v rámci tvorivých workshopov, okrúhlych stolov, online diskusií aj v mnohých neformálnych debatách. Spoločne sme uvažovali o tom, ako sa vzdelávanie zmenilo počas uplynulých 25 rokov a ako by mohlo vyzerať o ďalšie štvrťstoročie.

Kde sa deťom najlepšie učí? Od koho sa najviac naučia? Čo im v dnešných školách najviac chýba? Ako si predstavujú školy budúcnosti? A aké vzdelávanie by sme im chceli dopriať my, dospelí?

Odpovede detí a dospelých na tieto ale aj ďalšie otázky sme prezentovali na neformálnom podujatí v utorok 25. novembra 2014 v Bratislave, na ktoré prijalo pozvanie vyše sto hostí.

Pozrite si videozáznam a fotogalériu z podujatia:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TccXma64jtM[/youtube]

 

 

Prvý súhrn zistení z kampane si môžete prečítať v Novinkách z kampane:

Ďalšie zistenia budú nasledovať čoskoro na webe kampane.

 

O kampani

Kampaň CHCEME VEDIEŤ VIAC je otvorená občianska iniciatíva, ktorou vyjadrujeme vôľu pokračovať vo verejnej diskusii o vzdelávaní a snahu posilniť hlas odbornej a rodičovskej verejnosti v procese reformy školstva.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SV8ZkMOLlrg&feature=youtu.be[/youtube]

Kampaňou CHCEME VEDIEŤ VIAC ponúkame priestor na spoločné prediskutovanie problémov nášho školstva a na hľadanie návrhov na užitočné zmeny. Otvárame novú, oveľa širšiu diskusiu o budúcnosti vzdelávania, než bola rezortná diskusia o Správe o stave školstva minulý rok. Zapojiť sa do nej môžu všetci, ktorým leží na srdci budúcnosť detí v našej krajine.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8007h0cCZpY&feature=youtu.be[/youtube]

Zámery kampane nám pomáhajú napĺňať naši partneri, kolegovia z Nadácie M. Šimečku a z Centra pre výskum etnicity a kultúry. Postupne sa k iniciatíve pridávajú aj ďalší jednotlivci a organizácie, ktorí nás v našej práci podporujú a pomáhajú nám kampaň realizovať.

Kreatívnym partnerom kampane je iniciatíva Česko mluví o vzdělávaní. Je pre nás inšpiráciou a zdrojom cenných nápadov a overených postupov, na ktoré chceme voľne nadväzovať. Našim spoločným zámerom je záverečné porovnanie výstupov z verejnej diskusie na Slovensku so zisteniami v Českej republike.

 

Organizátor

 

Kreatívny partner

 

Partner kampane v roku 2014

Nadácia Orange

 

Partner webu kampane

Platon webhosting

 

Štart kampane podporili

Slovenská sporiteľňa              Veľvyslanectvo Fínska v Bratislave mesto Šamorín-Somorja              České centrum v Bratislave              OSF

 

 

Mediálni partneri kampane

Dobrá škola                 TREND                  Mama a ja         Eduworld.sk        Zones.sk