Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

Servicio de Comunicación Institucional via Foter.com

Dňa 18. februára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku druhý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou druhého okrúhleho stola bola Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:

Vladimír Burjan (časopis DOBRÁ ŠKOLA), Branislav Gröhling (Podporme remeslá), Martin Chren (SKOK!), Dušan Jaura (Gymnázium C. S. Lewisa), Peter Krajňák (MOST-HÍD),Michal Páleník (Inštitút zamestnanosti), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová(OĽANO-NOVA), Saskia Repčíková (Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR),Miroslava Szitová (KDH), Juraj Vantuch (nezávislý analytik), Zuzana Zimenová (#SIEŤ). Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor BlaščákElena Gallová Kriglerová Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.

Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.

Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations