Správa z okrúhleho stola na tému Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí

Dňa 25. apríla 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku tretí zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán, rezortu školstva, odborníkov, učiteľov a rodičov v oblasti vzdelávania. Témou tretieho okrúhleho stola bola Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí.

Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a rezortu školstva, experti v oblasti vzdelávania, učitelia a rodičia:

– poslanci a poslankyne Národnej rady SR:

Ondrej Dostál (OKS), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová (OĽANO-NOVA), Eva Smolíková (SNS)

– zástupcovia a zástupkyne rezortu školstva:

Petra Fridrichová (ŠPÚ), Zuzana Juščáková (NÚCEM), Romana Kanovská (NÚCEM),Peter Krajňák (MOST-HÍD, štátny tajomník MŠVVŠ SR), Peter Mederly (MŠVVŠ SR, hlavný poradca ministra)

– odborná verejnosť:

Miroslava Hapalová (Člověk v tísni Slovensko), Robert Chovanculiak (INESS), Jozef Miškolci (SGI), Miroslav PagáčDana Rušinová (NDS)

– rodičovská a učiteľská verejnosť:

Martina MalákováOľga ŠulíkováEva Radičová

Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor BlaščákElena Gallová Kriglerová Zuzana ZimenováPeter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.

Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.

Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:

A-line prom dresses

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute
in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations