Workshop v Rožňave 4. 11. 2014

V utorok 4. novembra 2014 sa konal ďalší zo série tvorivých workshopov pre verejnosť v rámci kampane CHCEME VEDIEŤ VIAC. Tentoraz v Rožňave.

O budúcnosti vzdelávania sme diskutovali najprv s ôsmakmi základnej školy na Ulici pionierov.

Popoludní sme v priestoroch rožňavskej Radnice uvažovali o možných podobách vzdelávania v budúcnosti spoločne s rodičmi, učiteľmi, občanmi a poslancami mestského zastupiteľstva v Rožňave.


Lektormi workshopu boli Peter Dráľ, Elena Gallová Kriglerová a Zuzana Zimenová, ktorá o tom, prečo sa workshopy organizujú v rôznych regiónoch Slovenska, hovorí vo videu pre portál inforoznava.sk, ktorý bol mediálnym partnerom akcie.

“Nechodíme s hotovým konceptom za ľuďmi, ale pýtame sa na ich názory a návrhy zmien do budúcnosti,” vysvetlila. Pútavou formou chceme potom zverejniť výstupy, aby bolo jasné, čo si ľudia vedia predstaviť, alebo čo si už v oblasti foriem vzdelávania predstaviť nevedia. “Čo by chceli, aby sa zmenilo a naopak, čo by určite nechceli, aby ich deti za 25 rokov zažívali. Práve z tých nápadov, ktoré nám poskytnú, o ktorých hovoria, nám vypadáva mozaika toho, akoby školy mohli fungovať,” dodala Zuzana Zimenová.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j6-39IcEOB4&list=UUK_AB7NT8y4ArrwNKPUPJxg[/youtube]

Výstupy z workshopov budeme postupne spracúvať do atlasu predstáv verejnosti o budúcnosti vzdelávania na Slovensku, ktorý predstavíme po nazbieraní dostatočne širokého spektra podnetov.